«Схід-Рок-2014» – багатокамерна трансляція на 10 міст України

28 АВГ 2014


В Дні Прапора та Незалежності України монологівці, новостворена лабораторія Інтернет-телебачення і екранних мистецтв Сумського державного університету та фахівці з Сумської ОДТРК працювали на повну рок-потужність.


Не зважаючи на вихідні, телевізійники організували дводенну музичну багатокамерну трансляцію в режимі запису фестивалю «Схід-Рок», що відбувся в Тростянці за підтримки міської ради. В перший день виступили: «Вишес», «Ласковые усы», «40 Эридана», «Барахта», «Маса причин», «Фіолет», «Fontaliza», «Тартак» та «Антитіла». Другого дня - «Восьмий день», «Without Limit», «Люмьєр», «7 Dails Mystety», «ЕТСЕТЕРА», «ДМЦ», «VIPS», «О.Torvald», «ТНМК» та «Бумбокс». До речі, виступи 24 серпня продовжувались майже до 4 години ранку.


В захваті вся знімальна команда, і не тільки від фестивалю, а й від своєї роботи. Цього разу було багато студентів, які вперше спробували себе в якості операторів чи ведучих. Працювали всі завзято. Зі сцени оголошували про нашу роботу та подяку, що дуже надихало всіх. Витримано дводенний марафон. Оскільки працювали без зміни, ясна річ, що всі втомились. Проте завдяки роботі професіоналів в команді з початківцями сама зйомка відповідає всім вимогам телевізійного мовлення.


Висловлюємо подяку партнерам з Сумської ОДТРК: Чернотицькому Миколі, генеральному директору ОДТРК, Ніколенко Руслану, головному режисеру ОДТРК та режисеру-постанвнику трансляції, Геращенко Андрію, головному оператору ОДТРК та оператору - постановнику трансляції, Лапченку Віктору, телеоператору ОДТРК, Марковській Юлії, ведучій новин ОДТРК, викладачам та студентам СумДУ: Ткаченко Олені Григорівні, завідуючій кафедри журналістики, Панченку Борису Євгенійовичу, завідуючому лабораторії ІТЕМ, Ніколаєнко Ірині, ІФСК, Болкуневичу Родіону, ЕлІТ, Пісковій Вікторії, ЕлІТ, Хальоті Алесі, ЕлІТ, Горлачу Данілу, ІФСК, Ярич Юлії, ІФСК, Павловій Дарії, ІФСК, Перестенку Євгенію, ІФСК, Сотникову Антону, ІФСК, Чиркову Сергію, ІФСК, Василенко Максиму, ЕлІТ, Бражник Роман, ІФСК.


Особлива та окрема подяка – ректорові СумДУ професору Васильєву Анатолію Васильовичу за надану вагому підтримку. Адже якби не підтримка саме ректора, трансляції не відбулося б.


В Тростянці було продовжено сумський телевізійний експеримент, адже трансляція в режимі запису здійснювалась на 10 телеканалів України (Запоріжжя, Черкаси, Суми та 7 телеканалів Київської та Полтавської області). Протягом цього тижня матеріал там буде опрацьовано та оприлюднено (нажаль, безпосередньо пряму трансляцію заборонили організатори).


Отже, за результатами цієї роботи партнери планують проведення семінару, присвяченому творчим та технологічним аспектам прямих музичних багатокамерних трансляцій. Цей семінар відбудеться в Сумах на базі СумДУ для телекомпаній України. Саме тепер, після успіху на фестивалі Схід-Рок, зазначені партнери мають право на цю ініціативу.


Світлана Пилипенко


Фото Марина Дворник
Компьютер-Х